“Yaşa Sen Anne” Tekrar Sahnede

“Yaşa Sen Anne” Tekrar Sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) “Yaşa Sen Anne”yi tekrar sanatseverlerle buluşturuyor.

Gaetano Donizetti’nin “Viva la Mamma” olarak bilinen “komik opera-opera buffa” türündeki yapıtı AntDOB tarafından 12 Nisan Çarşamba ve 14 Nisan Cuma saat 20.00’de “Yaşa Sen Anne” ismiyle bu sezon ilk kez sahnelenecek.

Sanatseverlere neşeli dakikalar yaşatan iki perdelik opera, Rimini Tiyatrosu’nda dünya prömiyeri yapılacak olan “Romulus ve Ersilia” operasının provasında yaşananları konu alıyor. Operanın hazırlanış öyküsünün anlatıldığı eser, Melih Öztürk tarafından sahneye konuldu. Orkestra şefliğini Ömer Yöndem’in üstlendiği yapıtın dekor uyarlaması Ömer Gündüz, kostüm uyarlaması ise Zekiye Şimşek imzasını taşıyor. AntDOB korosunu Mahir Seyrek’in yönettiği eserde koreografi Kürşat Kılıç, ışık tasarımı ise Mustafa Eski’ye ait.

Geleneksel “tiyatro içinde tiyatro” türünün ilgi çekici örneklerinden olan ve içeriğiyle komik opera türünün başarılı örnekleri arasında yer alan eserde “Corilla Santinechi” rolünü Aslı Ayan, “Stefano” rolünü Onur Alpaslan, “Luigia Boschi” Serap Demirhan Işık, “Agata” rolünü Umut Tarık Akça, “Dorotea Caccini” rolünü Gülçin Gültekin, “Guglielmo Antolstoinolonoff” Devrim Demirel, “Vincenzo Biscroma” rolünü Mehmet Ali Tutar, “Orazio Prospero” rolünü Baturalp Bilgili ve “Impresario” rolünü Toygarhan Atuner canlandıracak.

FacebookTwitterGoogle GmailYahoo Mail

İlgili Haber / Yazı